Vinařství je založeno na tradici a dlouholetých zkušenostech společné výroby vína táty Miroslava a jeho dvou synů. Táta začínal před více než 35 lety v malém sklepě pod garáží, kdy se učil dělat víno od dědy Horáčka. Po několika letech se stěhoval do jeho vinného sklepa v Tasovičkách, kde se zdokonaloval a začaly přicházet první úspěchy a přibývalo zájemců o jeho vína. tam jsme k vinaření přičuchli my dva, jeho synové, Mirek a Igor. Z vinaření se stala naše společná práce a později i společný koníček. Jelikož nám byl postupem času sklep v Tasovičkách již malý, zakoupila naše rodina v roce 2012 jeden z největších původních sklepů u mlýna v Tasovicích se zpustlou nástavbou od místního ZD. Založení vinařství bylo již jen logické vyústění našeho dlouholetého společného koníčka.

Založením vinařství se však nestává z našeho koníčka pouze naše živobytí. Pokračujeme v tom, co nás přivedlo až sem. Snažíme se dělat víno, ke kterému se lidé rádi vrací a přivádí další příznivce i zarputilé odpůrce, kterým dokážeme, že né každý pohárek ráno poznají v podobě pálení žáhy či bolesti hlavy. To nás odlišuje od "průmyslových" či "investičních" vinařství, jejichž jediným cílem je neustále rostoucí zisk.

My děláme víno s radostí a nejvyšším oceněním pro nás je spontánní sdílení příjemných zážitků nad sklenkou našeho vína od našich zákazníků.

Mirek a Igor

zůstaňte v obraze a přihlašte si odběr novinek

Vinařství Viktorín s. r. o.

Tasovice č.p. 356

 

web vytvořil Makeart.cz
© copyright 2015 Vinařství Viktorín